Nabil Awad - MASÁŽE                                                                   tel. 737 752 430

MASÁŽE

V dnešní době je masáž výborný prostředek k odstranění následků našeho špatného životního stylu, který je plný stresu, starostí, jednostranně zatěžovaného svalového aparátu kombinovaného s nedostatkem pohybu. Moderní člověk je obtěžován bolesti zad, hlavy, ztuhlostí pohybového aparátu, nespavosti a podobně. Pravidelnou masáží pozitivně ovlivňujeme stav našeho organizmu. Masáže jsou velmi vhodné i když nás zrovna nic nebolí. Pro mnoho lidí je pocit ztuhlých kloubů a bolest ve svalech, nebo svalová zatuhlost běžným pocitem na něž jsme si zvykli, a ani si to neuvědomujeme.  Teprve po masáži dokážeme vychutnat pocit uvolňení a pozitivního vyladění. Potom dokážeme ocenit pocit volně dýchat, stát a pohybovat se, bez omezení a bolesti.

Našim klientům se snažíme přinést nejen úlevu od bolesti, ale též relaxaci a dotek navozující pocit uvolnění a svěžesti, za kterými se k nám následně rádi vrací.

Je prokázáno, že pravidelná masáž dokáže účinně přirozenou cestou (u většiny lidí) předcházet bolestem zad a pohybového ústrojí, také výborně působí na psychiku.

Pokud jste u nás poprvé, požádáme Vás o vyplnění krátkého registračního a zdravotního formuláře, který nám pomůže Vám vyhovět co nejlépe, popřípadě se vyhnout některým zdravotním komplikacím.

Vybírat můžete z masáží :

 • masáž celého těla 
 • masáž zad a šíje
 • breussova masáž 
 • dornova metoda
 • detoxikační medová masáž
 • indonéská Bali masáž
 • antistresová indická masáž hlavy
 • reflexní masáž chodidel
 • masáž lávovými kameny

 

Doplňky k masáži :

 • Gua Sha
 • Nahřátí rašelinovým zábalem
 • Baňky

 

Ceny všech masáží naleznete v ceníku zde.

 

Masáž celého těla, masáž zad a šíje

Pro uvolnění zatuhlé šíje a zad, při bolestech pod lopatkou, nebo po jednostranné zátěži je ideální klasická masáž. Je vhodná k regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. U masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky ve svalech např. kyselinu mléčnou. Mechanický účinek klasické masáže spočívá v podpoře návratu žilní krve z periferie do oběhového systému. Během masáže dojde k posílení krevního oběhu, uvolnění svalstva, prokrvení a regeneraci pokožky.

Baňky

V tradiční čínské medicíně se používá působení baněk neboli baňkování nejenom při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně.

Gua Sha

Speciální technika Gua Sha ke které se používá vhodně upravená destička např. z keramiky, rohoviny nebo jadeitu. Intenzivním, místním prokrvením se dosáhne uvolnění svalů a z těla „odchází" horkost, odpadní látky a toxiny.

Rašelinový zábal

Rašelinová terapie je velmi často využívána díky léčivému účinku přírodního zdroje. Hlavní výhodou, které rašelinové zábaly využívají, je pomalejší a tím také postupnější uvolňování tepla z rašelinových zábalů. Rašelinové zábaly, které mají většinou teplotu okolo 44 °C, působí okamžitým analgetickým účinkem a výrazně zlepšují vaši pohyblivost. Doba aplikace rašelinových zábalů je okolo 20minut.

Detoxikační medová masáž

Detoxikační masáž medem, který obsahuje důležité minerály a stopové prvky, velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, při jarních očistných kůrách, léčivá síla včelího medu působí přes pokožku přímo na organismus. Medová masáž se provádí na zádech a kloubech a dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou „ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Med odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života, a při medové masáži jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány. Jemné dotýkání při masáži je komunikací a dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh.
Může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. U akutních případů provádíme medovou masáž i 2x týdně, u ostatních případů 2x za měsíc.

Breussova masáž

Jde o speciální jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mimo jiné projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…) Je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze prevence onemocnění páteře k uvolnění napjatého zádového svalstva.

Dornova metoda

Jedná se o jemnou manuální terapii, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy. Pře dornově metodě se provádí určité pohyby nohou či rukou, které působí přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře a jejich vracením do správné polohy se současně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách. Dornova metoda je považována za terapii celostní, protože respektuje člověka a její účinek se projevuje ve všech úrovních.

Indonéská Bali masáž

Jedná se o tradiční masáž z Indonéského ostrova Bali. Provádí se vždy jako celková masáž celého těla, aby bylo dosaženo optimálního účinku masáže a používá se při ní léčivých technik. Navozuje pocit exotického prostředí a za pomoci těch nejkvalitnějších olejů Vás přivede do pocitu absolutního uvolnění a relaxace. Příjemné masážní hmaty a úžasná kombinace relaxačních i tonizačních technik při Bali masáži napomáhá uvolnit napětí, stres a působí blahodárně na celkový stav organismu. Zlepšuje krevní oběh a metabolický systém. Posiluje imunitní systém a uvolňuje zadrženou energii. Bali masáž Vám navodí klid na duši. Budete moci lépe spát a Vaše efektivita se zlepší. Masáž posiluje fyzickou kondici člověka, působí na svalový aparát, mízní a krevní oběh, uvolňuje a harmonizuje celý organismus a má relaxační účinky.

Reflexní masáž chodidel

Představuje jednu z nejpříjemnějších masáží vedoucí nejen k odstranění stresu spojeného s dnešní uspěchanou dobou, ale reflexně ovlivňuje také vnitřní orgány. Masáž je prováděna na plosce i nártu obou nohou, kde je jako reflexním zrcadlem zobrazeno celé tělo se všemi svými orgány. Jaké jsou účinky reflexní masáže chodidel? Odstraňuje pocit těžkých nohou, uvolňuje blokády v oblasti nohy, reflexně ošetřuje bolest páteře a hlavy, pozitivně ovlivňuje krevní oběh, zlepšuje prokrvení, zmírňuje bolest, podporuje lymfatický systém, urychluje detoxikaci organismu a posílení imunity, má léčebné i preventivní účinky na bolesti svalů, kloubů, páteře, bolesti hlavy, migrénu a je pomocnou léčbou u funkčních poruch trávení a vylučování.

Masáž lávovými kameny

Luxusní relaxace těla i duše za použití vulkanických kamenů nahřátých na 45-55 °C, kterými je tělo masírováno, dále přírodní esenciální oleje a relaxační hudba přináší úžasné teplo a vůni, která vás kompletně pohltí. Teplo z kamenů se Vám rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje. Účinky masáže jsou nezapomenutelným zážitkem a působí ještě několik dní po jejím provedení. Kameny zároveň s teplem předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Vlivem zdravotních problémů nebo při zvýšené únavě bývají tyto cesty špatně průchodné nebo zcela uzavřené. V těle nemůže proudit energie, člověk se cítí unavený, vyčerpaný, podrážděný a nemocný. Díky masáži teplými lávovými kameny se znovu otevírají a povzbudí činnost orgánů. Nastane očistný proces, detoxikace a celková regenerace těla. Při této masáži pozvednete své vědomí do zcela nové úrovně. Nejvíce doporučujeme v chladnějším počasí…

Antistresová indická masáž hlavy

Jedná se o masáž zklidňující, relaxační a velmi účinně působí proti stresu, s kterým se dnes neustále setkáváme. Pokud je aplikována pravidelně, tak dokáže omezit nebo i odstranit výskyt migrén. Pomáhá při odstranění depresí, úzkosti, podrážděnosti a mentální únavy, zbavuje stresu a napětí.

Obecné účinky masáží :

 •     Uvolnění zatuhlého svalstva
 •     Posílení krevního oběhu
 •     Regenerace svalstva a tkání
 •     Prokrvení kůže a odstranění odumřelých buněk
 •     Podporují lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů
 •     Mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
 •     Snižuje nervozitu, uklidňuje, uvolňuje, snižuje napětí
 •     Boj proti fyzické i psychické únavě

 

Obecné kontraindikace :

 • těhotenství
 • onkologické onemocnění
 • kolísavý tlak
 • epilepsie
 • horečnatá nebo akutně zánětlivá onemocnění, hnisavá kožní onemocnění
 • akutní kloubní onemocnění
 • zelený zákal
 • kardiovaskulární onemocnění
 • cukrovka
 • bezprostředně po jídle (rozmezí alespoň 1-2 hodiny)

 CENÍK               

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: